«Імплементація системи забезпечення якості вищої освіти». Круглий стіл у Львівській політехніці


25-26  лютого 2021р. у Національному університеті «Львівська Політехніка»  відбувся круглий стіл та чергова зустріч українських партнерів за проектом EDUQAS, що реалізується за підтримки прогорами Європейського Союзу “Еразмус+”. Успішна реалізація проєкту  важлива не тільки для університетів-партнерів, але й для  всієї академічної спільноти України, тому що мова йде про створення ефективних механізмів та інструментів  оцінювання внутрішньої системи якості освіти сучасного закладу вищої освіти. На національному рівні проєкт широко підтримується Національним Еразмус+ Офісом в Україні, Міністерством освіти та науки та Національним агенством із забезпечення якості вищої освіти.

Учасників зустрічі привітав координатор EDUQAS проєкту з університету Крайови (Румунія).

Треба зазначити, що Національне агентство  не тільки підтримує ідею проєкту EDUQAS, а і є одним із активних виконавців проєкту з метою наближення відповідності системи забезпечення якості вищої освіти на національному рівні критеріям ESG-2015 та європейським стандартам оцінювання освітніх програм. Доповіді з цих питань були представлені представниками агентства. Заступник голови Національного агентства Андрій Бутенко презентував річний звіт Національного агентства. Відповідність діяльності Національного агентства ESG-2015 і результати участі у проєкті Erasmus+EDUQAS проаналізувала заступниця голови Наталія Стукало. Виступ Олени Єременко, заступниці голови стосувався  критеріїв оцінювання освітніх програм, практичних кейсів визначення відповідності.

Представники Міністерства освіти і науки України підняли проблемні питання щодо  реформування вищої освіти в Україні в контексті забезпечення якості освіти.

Партнери з Львівської Політехники, як приймаюча сторона, детально представили свій досвід імплементації проєкту, його результати та процес створення Центру  забезпечення якості освіти із врахуванням досвіду реалізації проєкту EDUQAS.

Протягом дводенного заходу партнери обговорили  поточні питання  імплементації проєкту, запланували наступні зустрічі та розподілили завдання щодо підготовки фінального звіту.

До заходу у режимі ZOOM долучились не тільки викладачі  університетів-партнерів проєкту, але й більш широка академічна спільнота з усіх регіонів країни. Також, була забезпечена трансляція у фейсбуці, ви можете подивитись її за посиланням

Університет управління на зустрічі представляли координатор проєкту Андрій Стойка, менеджер проекту Ірина Сікорська та  начальник відділу із забезпечення якості освіти ДонДУУ  Інга Борисова.

Реалізація проєкту триває, 25-26 березня заплановано проведення круглого столу в Маріуполі, слідкуйте за новинами!

Попередні Залучення роботодавців до оновлення освітніх програм
Наступні Імплементація системи забезпечення якості вищої освіти