Імплементація системи забезпечення якості вищої освіти


18-19 березня 2021 р. у Харківському національному економічному університеті ім. С. Кузнеця відбувся круглий стіл та чергова зустріч українських партнерів за проєктом «‎Імплементація системи забезпечення якості освіти через співробітництво університету-бізнесу-уряду в ЗВО», що реалізується за підтримки програми Європейського Союзу «Еразмус+».

Особливістю проєкту є те, що учасниками є не лише університети, а й національні агентства із забезпечення якості освіти. Так, голова українського Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Сергій Квіт, доповів про результати праці агентства та напрацювання з моменту створення агентства, особливості акредитації у 2021 році, порівнюючи із минулими роками, оголосив плани агентства і перспективи розвитку якості вищої освіти в Україні:

  • перехід до нової системи присудження наукових ступенів;
  • започаткування національних університетських рейтингів;
  • державна підтримка процесу акредитації: створення спеціальної бюджетної програми;
  • прийняття Закону України «Про академічну доброчесність».

Інші спікери-члени Національного агентства Ірина Золотарьова, Наталія Стукало, Андрій Бутенко, розповідали про помилки та шляхи їх запобігання в процесі вдосконалення якості освіти університетів.

Ірина Золотарьова та проєктна команда ХНЕУ доповіли про результати, досягнуті Університетом під час реалізації проєкту, як вони позначились на роботі викладацького складу та студентах, сприяли укріпленню інтернаціоналізації освіти та загальній розбудові зв’язків із зовнішніми стейкхолдерами.

До заходу мала змогу долучитись широка академічна спільнота з усіх регіонів України, завдяки прямій трансляції у Facebook. А присутні члени проєктних команд від Львівської політехніки, Національної металургійної академії та нашого Університету мали змогу ознайомитись з результатами проєкту в ХНЕУ, поставити питання представникам Національного агентства та поспілкуватись стосовно перспектив построєктної діяльності та майбутніх заходів.

Очікувана зустріч команд проєкту запланована у Маріуполі. Слідкуйте за анонсами та новинами проєкту EDUQAS.

Попередні «Імплементація системи забезпечення якості вищої освіти». Круглий стіл у Львівській політехніці
Наступні Моніторинг проєкту EDUQAS